Reis verden rundt som backpacker i friåret ditt
Er du i gang med friåret ditt og lurer på hva du skal bruke sparepengene på? Reis ut og opplev verden med Adventureno som backpacker sammen med andre unge, og få sekken full av gode opplevelser og vennskaper for livet.
Hvor skal man reise i friåret sitt?
Når du har friår, har du god mulighet til å ta flere uker eller måneder ut av kalenderen, og komme ut å oppleve verden. Friår gjør at du er fleksibel, og kan finne den ideelle reise for deg. Våre reiser varer fra 2 uker til 3 måneder, og kan også kombineres med hverandre. Mange unge velger å ta et friår, og bruke deler av det til å reise med oss. Ved å reise med oss, kan du dermed være trygg på at dine medreisende også ønsker en pause fra hverdagen og det årelange skoleliv.
Du er i gang med friåret ditt, og har brukt flere år av livet ditt til å tilegne deg teoretiske kompetenser på skolebenken. Friår er dermed en god mulighet til få en masse praktisk erfaring og samtidig utvikle seg som person. Her er en gruppereise en ideell mulighet, da man sammen med andre likesinnede skal dele fantastiske opplevelser. Utover dette er en gruppereise i utlandet også et plus på CV’et, da det betyr at man kan snakke andre språk, og man har uviklet en sosial kompetanse som gjør at man kan samarbeide med andre likesinnede, men også respektere og forstå andre kulturer.
Hvorfor skal man reise som backpacker?
Liker du å leve primitivt og oppleve deler av verden som andre turister ikke opplever? Å reise som backpacker gir deg mulighet til å ta ansvar, og samtidig komme helt tett på et lands kultur.
Når man reiser som backpacker, bor man på luksushoteller eller blir oppvartet av tjenere. Man skal derimot selv stå til ansvar, hvilket betyr at man kommer tett på de lokales kultur, befolkning og natur. Så om du ønsker å oppleve dykking på Maldivene, jungeltrekking i Ecuador, bestigning av Kilimanjaro eller avslapning på Bali, er det mulighet for dette som backpacker.
Livet som backpacker byr nemlig både på adrenalinkickende eventyrer som zipline og bungyjump, men det kan også være avslapping på kritthvite strender med krystalblått hav. Det finnes utallige muligheter, da livet som backpacker ikke har noen begrensinger.
Det kan dog være tungvint og vanskelig å planlegge og tilrettelegge en backpacker-reise i utlandet. Du bør derfor overveie å gjøre det gjennom et reisebyrå, som står for all plannlegging i forkant og underveis.
Reis med Adventureno
Når du reiser med oss, arrangerer vi de fleste aktiviteter. Det vil derfor være et fastsatt program, hvor mange ”must-see” attraksjoner er fastlagt, mens det andre dager vil være mulighet til å gjøre det man selv ønsker, som for eksempel sightseeing, dykking, soling på stranden etc. Aktivitetene blir planlagt og gjort i samarbeid med lokale guider, hvilket betyr at det alltid er én tilstede som har kontroll på tingene. Hvis det skulle oppstå komplikasjoner, vil det dermed også alltid være en lokal guide som kan hjelpe til og løse eventuelle problemer, da de har kjennskap til landet og dets muligheter.
Det er ellers mulighet til å kjøpe ekstra aktiviteter på noen av destinasjonene.
Når du reiser med Adventureno, reiser du sammen med andre unge som også er eventyrlystne og ønsker å dele opplevelsene med andre. Dette er med til å skape en god gruppedynamikk, som gir gode muligheter for vennskap på kryss og tvers.