Sikkerhet
Vi tilbyr alltid 24/7 nødopplæring og er medlem av Reisegarantifondet
Dere begynner deres eventyr blant lemurer og regnskog på Madagaskar og avslutter det med bruset fra Victoria Falls og safari i det ville Afrika. Dere utforsker tett regnskog, seiler gjennom kanaler og besøker landsbyer i høylandet og ved kysten. Reisen fortsetter til Zimbabwe og Botswana, hvor dere merker kraften fra verdens største vannfall og spotter elefanter, bøfler og flodhester i Chobe National Park. Underveis deler dere opplevelsene med andre eventyrlystne reisende, og deres lokale guider sørger for at dere kommer helt tett på både dyrelivet, naturen og kulturen.
Opplev Madagaskars unike dyreliv og hør Indri-lemurenes kall
Besøk små landsbyer og opplev Merina-folkets tradisjonelle livsstil
Spot store flokker av elefanter, bøfler og kanskje løver i Botswanas ville natur
Kom helt tett på frittlevende lemurer i et av Madagaskars mest unike naturreservater.
Opplev et av verdens største og mest imponerende vannfall
Jeg hopper på sykler og kjører gjennom høylandslandskapet til små landsbyer og landbruk, hvor Merina-folket lever. (M,A)
Jeg nyter frokosten, før dere blir kjørt til flyplassen og sier farvel til deres lokale guide og reisevenner. (M)
Det tas forbehold om endringer i programmet.
Måltider er indikert med M (frokost), F (lunsj) og A (middag).
Første uke foregår på det fascinerende Madagaskar, hvor dere starter reisen i højlandet og beveger dere ut mot den frodige regnskogen ved Andasibe. Her lytter dere til morgensangen fra Indri Indri, verdens største lemur, og opplever skogen forvandle seg, når mørket faller på under en stemningsfull nattvandring. Dagen etter besøker dere Vakona-reservatet, hvor nysgerrige lemurer kommer helt tæt på – noen hopper kanskje til og med opp på skulderen. Dere seiler videre gjennom Pangalanes-kanalen – et nettverk av søer og vannveier – til Akanin’ny Nofy, også kjent som “Drømmenes Havn”. Her bor dere midt i det fredelige Palmarium-reservat, omgitt av lemurer i det fri og tett på fiskerlandsbyer, hvor dere får innblikk i det daglige liv langs kysten. Tilbake i højlandet hopper dere på sykkel og triller ad små stier gjennom landlige landsbyer, hvor Merina-folket dyrker jorden med enkle midler og stor stolthet.
Dere flyr videre til det sydlige Afrika, hvor dere lander i Zimbabwe og starter neste kapittel av eventyret ved det legendariske Victoria Falls – et av verdens største og mest ikoniske vannfall. Dere mærker vanndampen på huden når dere står ved de enorme fallet. Her er det tid til å gå på oppdagelse i nærområdet, besøke det livlige kunsthåndverksmarkedet og måske slutte dagen med en sejltur på Zambezi-elven i solnedgangens varme farger. Dagene rundt Victoria Falls er fylt med muligheter: Dere kan ta på zipline over kløften, prøve krefter med white water rafting eller bare nyte utsikten fra en bar med panoramautsikt. Her er plass til både eventyr og avslapning – og måske litt luksus etter de aktive dagene på Madagaskar. Reisen fortsetter over grensen til Botswana, hvor Chobe National Park venter med en av Afrikas høyeste konsentrasjoner av ville dyr. Dere drar ut på safari i åbne jeeper i de tidlige morgentimene, hvor landskapet er stille og dyrelivet mest aktivt. Her spotter dere elefanter, flodhester i elven, bøfler i flokk og – med litt hell – rovdyr i det fjerne. Dere vender tilbake til Victoria Falls, hvor dere kan slappe av ved bassenget og nyte den siste kvelden sammen, før hjemreisen begynner.
Laster datoer...
Ankomst: Ivato International Airport (TNR)
Afrejse: Victoria Falls Internasjonale Lufthavn (VFA)
Adventureno sender et uforpliktende forslag til flybillett via vår samarbeidspartner Rejsechefen.dk, så du kan fly sammen med gruppen din. Rejsechefen er spesialister og behjelpelige, hvis reiseplanen skulle endre seg underveis. Det øker din reisesikkerhet.
Booker du Adventureno’s forslag til reiseplan, hvor du ankommer med gruppen, er transfer fra og til flyplassen inkludert. Har du en annen reiseplan, kan du ta en taxi fra flyplassen til guesthouse, det tar ca. 40 min. Du kan også tilkøpe en lufthavnstransfer gjennom Adventureno.
Hotell i Antananarivo. Adresse får du før avreise. På hjemreisedagen bor du på hotell i Victoria Falls. Herfra kan du ta en taxi til flyplassen, så det passer med avreisen din.
På turen starter dagene med en morgenmad fyldt med velkendte favoritter som french toast, æg, pandekager, muffins, müsli, frisk frugt og yoghurt. Menuen varierer fra dag til dag, så der er altid nye smagsoplevelser at glæde sig til.
Aftensmaden bestårr ofte af grillet kjøtt og grønnsaker, noen ganger tilberedt over bål for en autentisk smak. Andre kvelder kan menyen være stekte ris med kylling eller svinekjøtt, eller en klassisk spaghetti bolognese – nesten alltid ledsaget av en frisk salat.
Retter du bør smake:
Drikkevarer du bør smake:
Denne reisen er ikke egnet for veganere. Kontakt Adventureno for mer info.
Se hvilke vaksinasjoner du skal ha på: https://www.sikkerrejse.dk/vaccinationsanbefaling/.
Adventureno har rabataftale med sikkerrejse.dk.
Madagaskar: 60 dager kjøpes ved ankomst (35 Euro i kontanter). Passet må være gyldig i 6 måneder fra hjemreisedato.
Zimbabwe: 90 dagers visum kjøpes ved ankomst (30USD i kontanter). Passet må være gyldig i 6 måneder fra hjemreisedato.
Botswana: 90 dagers visum fås ved ankomst. Passet må være gyldig i 6 måneder etter hjemreise og ha 2 blanke sider.
Visumregler kan endres med kort varsel - det er alltid ditt ansvar å holde deg orientert om de gjeldende innreisereglene. Les mer her.
Du bestemmer selv om du vil reise med ryggsekk eller koffert. Ryggsekk kan imidlertid være mer praktisk på denne turen, eller hvis du reiser videre på egen hånd etter din gruppereise. Les mer om valg av ryggsekk her. Størrelsen på din ryggsekk bør være mellom 50-75 liter. Velger du koffert, bør du være oppmerksom på at du kan komme til å løfte den steder hvor den ikke kan rulle.
Vi anbefaler at du tar med en mindre ryggsekk som daypack. Denne kan brukes som håndbagasje på flyet og utflukter på din reise. Pakk for eksempel et ekstra sett klær heri samt en varm genser eller et skjerf, da det kan være kaldt i flyet. Husk pass, flybilletter og kamera.
Dere kan vaske klær på hotellet. Typisk betaler man per kilo eller per vask. La dyre og hvite klær bli hjemme.
Her finner du et utdrag av de valgfrie aktivitetene som kan kjøpes fra lokale tilbydere på reisen. Prisene er veiledende, og aktivitetene kan være begrenset av sesong, vær, utsolgte turer m.m.
Desses aktiviteter tilbys ikke av Adventureno, derfor er ikke Adventureno ansvarlig for levering eller gjennomføring av aktivitetene.
Vi anbefaler ikke denne gruppereise for funksjonshemmede. Kontakt oss for utdypende informasjon.